Baner

Omacnica prosowianka

Autor strony

Krótko o mnie..

Nazywam się Paweł Bereś. Z zawodu i zamiłowania jestem entomologiem, specjalistą z zakresu ochrony roślin. Z ogrodnictwem i rolnictwem jestem związany od dzieciństwa. To moja pasja, którą staram się rozwijać i zgłębiać. Przez wiele lat byłem producentem roślin ozdobnych (rabatowych, balkonowych i chryzantem) oraz warzywnych (produkcja rozsady). Przez krótki okres czasu w ramach dodatkowej pasji projektowałem ogrody. Jestem 100% praktykiem, a nie teoretykiem w zakresie uprawy i ochrony roślin. Zdobyte doświadczenie jako producenta roślin borykającego się m.in. z problemami obecności agrofagów pozwoliły mi lepiej rozumieć niektóre zagadnienia z tej jakże ważnej tematyki.

Jestem zafascynowany kukurydzą i jej możliwościami. Badaniami nad tą rośliną zajmuję się od ponad 12 lat (w tym w ramach własnej plantacji tej rośliny), a najbardziej interesuje mnie tematyka szkodników i chorób, w tym metod ograniczania ich liczebności i szkodliwości. Jestem członkiem Polskiego Związku Producentów Kukurydzy, a także członkiem Komisji ds. Rejestracji Odmian Kukurydzy działającej przy Dyrektorze Centralnego Ośrodka Odmian Roślin Uprawnych (COBORU) w Słupi Wielkiej, dzięki czemu mam stały kontakt z praktyką.

Widząc problemy jakie pojawiają się w uprawie kukurydzy, zwłaszcza ze strony omacnicy prosowianki zdecydowałem o założeniu niniejszej strony. Liczę, że każdy z Państwa znajdzie na niej najważniejsze informacje o tym szkodniku. Jest mi o tyle miło prowadzić tą stronę, że moimi poprzednikami w badaniach nad omacnicą prosowianką byli tak wspaniali Profesorowie, jak prof. Czesław Kania z Wrocławia oraz prof. Franciszek Lisowicz z Rzeszowa – autorytety w badaniach nad szkodnikami kukurydzy w Polsce.

Zachęcam Państwa także do odwiedzenia innych serwisów jakie prowadzę, zwłaszcza Facebooka, na którym założyłem profil „Agrofagi kukurydzy”, gdzie staram się na bieżąco być z Państwem w kontakcie. Na kanale YouTube w profilu „Szkodniki kukurydzy” można znaleźć kilka amatorskich filmików jakie nagrałem.

Kontakt

E-mail: p.beres@onet.eu

 

Więcej o Autorze strony:

     

Copyright: Paweł K. Bereś - kopiowanie, upowszechnianie bez wiedzy Autora zabronione